Dobra   Szkoła

ZAPISY  - tel:    507 009 008

Egzamin Cambridge English: Key znany jest także pod nazwą Key English Test (KET). To pierwszy z serii egzaminów Cambridge English dla dorosłych, który pokazuje, że znasz angielski na podstawowym poziomie. 

Cambridge English: Key for Schools (KETfS) to egzamin na takim samym poziomie co Cambridge English: Key (KET), na podstawie którego otrzymujesz dokładnie taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w Cambridge English: Key for Schools (KETfS) są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.

Poziom egzaminu: Elementary (Podstawowy) = A2 wg Poziomów Rady Europy

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?

Egzamin KET/KET for Schools jest dla tych, którzy mają za sobą około 250 godzin nauki oraz znają angielski w mowie i piśmie na poziomie podstawowym. To pierwszy krok w budowaniu kompetencji językowych dla celów przyszłej kariery lub studiów. Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

  • zadawać i odpowiadać na pytania o sobie i innych ludziach.
  • rozumieć ogłoszenia i instrukcje podawane przez osoby mówiące wolno i wyraźnie.
  • powiedzieć innym co myślisz o tym, co przeczytałeś lub usłyszałeś.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z trzech części. W jednym dniu zdajesz Readng and Writing (Czytanie ze zrozumieniem i Pisanie) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

Egzamin Cambridge English: Preliminary znany jest także pod nazwą Preliminary English Test (PET). Pokazuje, że potrafisz posługiwać się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Daje Ci także podstawy pod zdobywanie kolejnych kwalifikacji językowych, zdawanych z myślą o studiach lub pracy.

Cambridge English: Preliminary for Schools (PETfS) to egzamin na takim samym poziomie, co Cambridge English: Preliminary (PET), na podstawie którego otrzymasz taki sam certyfikat honorowany na całym świecie. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema wersjami egzaminu jest to, że zagadnienia i ujęcie tematów w Cambridge English: Preliminary for Schools są dopasowane do zainteresowań i doświadczeń młodzieży w wieku szkolnym.

Poziom egzaminu: Intermediate (Ponadpodstawowy) = B1 wg Poziomów Rady Europy 

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?

Przygotowanie do egzaminu PET sprawi, że angielskim będziesz mógł się posługiwać w czasie podróży lub w pracy, obsługując anglojęzycznego klienta.

Przystępując do egzaminu powinieneś umieć:

  • mówić o tym, co lubisz a czego nie i dyskutować na ten temat z innymi ludźmi.
  • rozumieć pisane i mówione komunikaty oraz instrukcje.
  • napisać osobisty list lub robić notatki na spotkaniu lub w czasie dyskusji.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z trzech części. W jednym dniu zdajesz Readng and Writing (Czytanie ze zrozumieniem i Pisanie) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.

 
KET / KETFS READING AND WRITING LISTENING SPEAKING
Czas trwania 1 godz. 10 min. 30 min. 8-10 min. na 1 parę kandydatów
Punkty (% z całości) 50% 25% 25%
 
 
PET / PETFS READING AND WRITING LISTENING SPEAKING 
Czas trwania 1 godz. 30 min. 30 min. 10-12 min. na 1 parę kandydatów
Punkty (% z całości) 50% 25% 25%
 

Copyrights Masters' Club Dobra Szkoła 2015