Dobra   Szkoła

ZAPISY  - tel:    507 009 008

CAMBRIDGE ENGLISH STARTERS: YOUNG LEARNERS

Egzamin Cambridge English: Starters, znany również jako Young Learners English: Starters, to pierwsze kroki dziecka w zakresie nauki języka. Test w sposób zabawny i motywujący zapoznaje dzieci z używanym na co dzień pisanym i mówionym językiem angielskim.

 

Egzamin Cambridge  English: Starters przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej; skonstruowano go tak, aby pomóc dzieciom nabierać pewności siebie w okresie, gdy dopiero zaczynają się uczyć języka angielskiego.

 

Egzamin Cambridge English: Starters to pierwszy z trzech egzaminów Cambridge English: Young Learners. Dzieci mogą rozwijać umiejętność posługiwania się angielskim krok po kroku, przechodząc z poziomu Starters na poziom Movers, a następnie Flyers.

 

 

Cambridge English: Starters jest skonstruowany tak, by motywować dzieci oraz rozwijać ich pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Egzamin:

 • jest oparty na znajomych tematach i sytuacjach;
 • rozwija umiejętności potrzebne dzieciom, by komunikować się w języku angielskim.

W miarę nabierania pewności siebie rośnie motywacja dzieci do nauki angielskiego i posługiwania się nim na bardziej zaawansowanym poziomie.

 

Egzamin Cambridge English: Starters jest nieco poniżej poziomu podstawowego A1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Daje on dzieciom solidną podstawę do nauki języka i pozwala ustalić, jak radzą sobie z angielskim.

Egzamin obejmuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słuchanie, mówienie oraz czytanie i pisanie.

 

Egzamin Cambridge English: Starters to pierwszy krok do nabycia praktycznych umiejętności z zakresu języka angielskiego, które pomogą dzieciom:

 • korzystać z Internetu i innych mediów w języku angielskim;
 • czytać książki, rozumieć teksty piosenek, oglądać programy telewizyjne i filmy w języku angielskim;
 • zyskać przyjaciół na całym świecie;
 • używać angielskiego jako wspólnego języka międzynarodowego;
 • przygotować się do przyszłych studiów i sukcesów zawodowych.

 

Egzaminu Cambridge English: Starters nie można nie zdać. Każde dziecko otrzymuje certyfikat Cambridge English dla uczczenia osiągnięć. Takie podejście pomaga dzieciom nabrać pewności siebie i nagradza rozwój umiejętności komunikacji.

 

Certyfikat pokazuje, ile tarcz zdobyło dziecko. Dzieci, które otrzymały 10, 11 lub więcej tarcz, powinny być gotowe do rozpoczęcia nauki do egzaminu Cambridge English: Movers, tj. drugiego egzaminu z grupy Cambridge English: Young Learners.

 

Cieszący się uznaniem na całym świecie egzamin Cambridge English: Starters:

 • stanowi wiarygodne odzwierciedlenie kompetencji językowych dziecka;
 • obejmuje wszystkie główne odmiany języka angielskiego (np. odmianę brytyjską i amerykańską);
 • skonstruowany jest tak, aby sprawiedliwie sprawdzać kompetencje uczących się, bez względu na ich narodowość i język ojczysty;
 • bazuje na największym tego typu programie badawczym;
 • jest odpowiedni dla dzieci z najróżniejszymi specjalnymi potrzebami (w języku angielskim).

 

ŹRÓDŁO: http://www.cambridgeenglish.org/pl/exams-and-qualifications/young-learners/starters/why-take-the-test/


Copyrights Masters' Club Dobra Szkoła 2015